Samsung’dan Yeni Kamera Geliyor

Samsung’dan Yeni Kamera Geliyor

Fotoğraf çekimi, insanların hobi ya da iş alanı olarak kullandıkları bir alandır. Her geçen gün bu alana yönelik geliştirilen farklı teknolojik kameralar sayesinde, işlerin daha sağlıklı yürüdüğünü, aranan resim ya da video kalitesinin daha yüksek olarak elde edildiğini söylemek gerekiyor. Tizen işletim sistemini ilk geçtiğimi yıl Güney Koreli firmadan duymuştuk. Akıllı telefonlarda henüz kullanılmayan bu sistem, kamera ve Samsung devinin akıllı saat modellerinde kullanılıyor.

Geçtiğimiz sene kullanıcılarının karşısına Tizen işletim sistemli NX300M aynasız kamera ile çıkan Samsung, modelin geliştirilmiş versiyonu üzerine uzun zamandır çalışıyordu. Nihayetinde henüz resmiyet kazanmasa da gelen habere göre, yeni amiral gemisi, NX500’de 205 Faz Algılama noktalı 28MP BSI APS-C sensör, 3-inç Super AMOLED ekran, 100-25.600 ISO aralığı, 55ms otofokus özelliği, Bluetooth, Wifi, GPS ve NFC gibi detaylarla kullanıcıların karşısına yeniden çıkmaya hazırlanan Samsung, kamera dünyasında yine büyük bir atak yapacağa benziyor.

Mükemmel çekim, farklı özellikler ve işletim sisteminde detaylı inceliklere yer verilen NX500 ilerleyen zamanlarda, teknoloji piyasasında adından en çok söz ettirecek kameralar arasındaki yerini alacak. Bakalım Samsung, bu konuda önümüzdeki günlerde neler söyleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir