Sanal Alem, İnsanları Birbirinden Kopartıyor

Sanal Alem, İnsanları Birbirinden Kopartıyor

İnternet dünyası ülkemize girdiği günden bu yana konuları incelediğinizde sana dünyanın çok büyük risklere yol açtığını söylemek mümkündür. Özellikle de ailelerde kopmaların meydana geldiği bu alemde, insanlar arası ilişkilerde de kopmaların varlığından söz etmek mümkündür.

Sosyal medya, internet dünyası, chat kanalları gibi alanlara uğrayan insanlarda bir süre sonra reel hayattan kopma durumlarının baş gösterdiğini söylemek mümkündür. Özellikle oyunlar oynanırken, eş ya da çocuklarla ilgilenilmemesi, küçük yaştaki çocuklarda psikolojik dengeleri alt üst edebiliyor. Daha sağlıklı bir kullanım yapıldığında internet dünyasının faydalarını görmek mümkündür. Özellikle de çocukları yetiştirirken boş zaman kaybına neden olacak yerlerden uzak tutmak istikballeri adına en iyisi olacaktır.

One thought on “Sanal Alem, İnsanları Birbirinden Kopartıyor”

  1. Cem Türk says:

    çocukluğumdan beri internetle çok sıkı fıkı olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki belli bir yaştan sonra internetten bıkıyorsunuz, tamam bağımlılık devam ediyor fakat gerçek hayata eninde sonunda dönüyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir