Saygıyla Anıyoruz (1881-193∞)

Tarih:10 Kasım 1938

Saat:9.05

Atatürk.. Mustafa Kemal Atatürk.

Büyük önder , dünya lideri, devlet adamı, asker ve daha sayamayacağımız saygın sıfatların sahibi. Keşke o tarih ve saat hiç gelmeseydi. Seni kaybetmeseydik. O kadar özledik ki seni ATAM. Kurduğun ve biz gençlere emanet ettiğin Cumhuriyet’i son nefesimize kadar koruyacağız. Senin ve şanlı Türk askerinin zaferlerini, cesaretlerini hiç unutmayacağız. Ne kadar sizin gibi şanlı, şerefli insanları bizlere unutturmaya çalışmak isteseler de senin yolundan ayrılamayacak bir gençlik bıraktın ve yolunda durmadan ilerleyeceğiz. 

Bugün senin bedenen kaybetmenin 75.yılı. Evet seni sadece bedenen kaybettik. Düşüncelerin, bizlere bıraktığın o hedeflerin asla ölmeyecek. Senden korkan ve senin eserlerini yok etmeye çalışan insanlar bizleri yönetmeye çalışsa da senin büyüklüğünü, kurduğun Cumhuriyeti asla yok edemeyecekler.

Her yönüyle büyük bir insan olan Atatürk sadece bir devlet adamı değil aynı zamanda iyi bir askerdi. Tüm dünyaya büyüklüğünü kabul ettiren tek insan. En doğudan en batıya, kuzeyden güneye bütün dünyanın sevdiği tek lider Atatürk. Senin başarın Türk milletini yüceltmiş, Türk milleti de sana sahip olduğu için hep şükretmiştir.

Sen ölmedin Atatürk. Her zaman kalbimizin ve düşüncelerimizin en temelindesin. Çok ÖZLEDİK ATAM!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir