Saygıyla ve Özlemle Anıyoruz.. MUSTAFA KEMALİMİZİ ÇOK ÖZLEDİK

10 Kasım 1938 ; Saat 9.05 geçiyor. Dolmabahçe’de soğuk rüzgar esmeye başladığı tarih. Büyük önderimizi, liderimizi, asrın liderini, gazimizi ve daha ne kadar şerefli sıfat varsa sahibi olan insanı Mustafa Kemalimizi kaybettik.Bedenen artık bizimle değildi ama ruhunu Türk milleti olarak damarlarımızda kalbimizde hissederek yaşadık, yaşıyoruz. Sadece biz değil tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider, bir devrimci. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özledik. Seni ne kadar unutturmaya çalışsalar da biz o kadar işledik seni içimize. Seni ne kadar TÜRK tarihinden silmeye çalışsalar da hep karşılarında senin hedefinden yürüyen insanlar var oldu, var olacaklar.

“Beni görmek demek, behemahal (mutlaka) yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kâfîdir (yeterlidir).” Mustafa Kemal ATATÜRK

Senin düşüncelerin ve duyguların her zaman kalbimizde, aklımızda. Yoksa seni görmeden yaşadığımız bu hayatta sensizlik çok anlamsız olurdu. Öyle büyük bir insansın ki senin için , senin kurduğun Cumhuriyet için her şeyimizi feda ederiz. Şu an içinde bulunduğumuz dönemde sana o kadar ihtiyacımız var ki. Ama korkmuyoruz.!! Sözlerin, düşüncelerin aklımıza geliyor ve canımızda can buluyoruz.

“Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…”

SENİ ÇOK ÖZLEDİK ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMALİMİZ. RUHUN ŞAD OLSUN.

26661583

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir