Serveti Bir Gecede 2.8 Milyar Dolar Arttı

Serveti Bir Gecede 2.8 Milyar Dolar Arttı

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, servetini sadece  bir gecede 2.8 milyar dolar artırmayı başardı.

Şirketlerin gelirlerinin büyüme tahminlerinin %45’ten %49’a çıkmasından sonra Alibaba kurucusu Jack Ma’nın geliri de 41.8 milyar dolara kadar yükseldi. Asya’nın en zengin dünyanın ise 14’ncü en zengin adamı olan Jack Ma, ocak ayından bugüne kadar servetini 8.5 milyar dolar artırdı.

Hisseleri Tarihi Rekor Kırdı

Büyüme tahminlerinden sonra Alibaba’nın hisseleri de bir tarihi rekora imza attı. Şirketin hisseleri yüzde 13 yükseliş gösterdi. Merkezi Çin’de bulunan şirket, yavaşlayan ülke ekonomisine rağmen farklı alanlarda büyümeye devam ediyor. Online alışveriş devi son yatırımlarını ise dijital müzik, bulut sistemleri ve video yayınları üzerine yaptı.

Her Şey Aliexpress’le Başladı

Jack Ma’nın bugünkü konumuna gelmesini sağlayan ise Aliexpress oldu. Normalde gençliğinde iş başvurularından ve okul başvurularından olumsuz dönüşler alan Jack Ma’nın hayatı Aliexpress’i kurmasıyla tamamen değişti. Aliexpress şu anda bütün dünyadan yoğun bir müşteri kitlesine sahip ve her geçen gün alışveriş yapan kişi sayısı artıyor.

Kadıköy erotik shop için tıklayınız.
kadıköy sex shop için tıklayın.
beşiktaş erotik shop için tıklayın.
Beşiktaş sex shop için tıklayınız.
Sex makinası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir