SGK E-Devlet

Ülkemizde sorgulama yapılması gereken birçok konu vardır. Genellikle bu sorgulamaların büyük bir çoğunluğu e-devlet üzerinden yapılabilir. Fakat e devlet sitesinde çok fazla sorgulama olduğu için bütün sorgulamaların nasıl yapılacağını bilemeyebilirsiniz. Size tüm bu sorgulamaları nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatan www.sgkedevlet.org sitesi, e devlet üzerinden yapma istediğiniz bütün sorgulamaların detaylarını sizlere verir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık normalde çok fazla uğraşarak yapılan sorgulamalar internet üzerinden sadece birkaç tık ile öğrenilebilir. Bize sorgulama işlemleri yapmamıza imkan sağlayan birkaç site vardır ve bu sitelerin hepsinde birbirinden farklı sorgulama işlemleri yapılır. Online olarak bütün sorgulamaları e devlet sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Edevlet sitesinde adli sorgulamalar, SSK sorgulamaları veya askerlik sorgulamaları yapabilirsiniz.

Edevlet üzerinden yapmak isteyeceğiniz sorgulamaların nasıl yapılacağını yukarıda da belirttiğimiz gibi sgkedevlet.org sitesi üzerinden SGK’nin resmi internet sitesinden ve devlet üzerinden yapılacak sorgulamaların nasıl yapıldığını ve hangi sayfadan yapıldığı öğrenebilirsiniz. Sorgulamaların hepsinin sayfası farklı ve sorgulama şekli farlı bir şekilde ilerleyebiliyor. Bu yüzden bütün bu sorgulamaların nereden ve nasıl yapıldığı bilmek çok zor olabilir.

E devlet üzerinde yapacağınız sorgulamalarda herhangi bir ücret talep edilmez. Ücretsiz bir şekilde bütün sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. E devletten sorgulama yapmak için tek ihtiyacınız olan edevlet şifresidir. E devlet şifrenizi size en yakın PTT şubelerinden alabileceğiniz gibi siteme internet bankacılığı, TC imlik bilgileri ve mobil imza gibi bilgilerle de giriş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir