Sigara Ve Alkolün Sosyal Hayata Zararları

Sigara Ve Alkolün Sosyal Hayata Zararları

Sigara ve alkolün zararları üzerine bu güne kadar çok şeyin yazılıp çizildiğini biliyoruz. Ancak sosyal hayat üzerindeki etkileri ve zararları hakkında çok fazla detayın olduğu söylenemez. Aslında sağlığı büyük bir oranda riske atmasının yanında sosyal hayat üzerinde de ciddi tahribatları olan sigara ve alkolün özellikle aile huzuru açısından çok büyük tehlikelerinin olduğunu söylemek mümkündür.

Öncelikle sosyal hayat üzerindeki en büyük zararlarından biri, kullanıcı olmayanlara zulüm edilmesidir. Netice itibari ile sigaranın zararları sağlık konusunda kişinin kendine olması gibi, haksız yere başkalarına da zulüm etmeye neden olmaktadır.

Sigara Ve Alkolün Sosyal Hayata Zararları üzerinde değerlendirme yapılırken, sosyal çevrenin yayılan kokudan oldukça rahatsız olduklarını söylemek gerekiyor. Bununla birlikte alkolün etkisiyle kaybolan akıl düşüncesi, çocuklar üzerinde derinden etki bırakmaktadır. Tüm bunların yanında eşler ve sosyal arkadaşlar arasında da Sigara Ve Alkolün Sosyal Hayata Zararlarının oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür. Sigara ve alkol zararlarının toplum üzerinde etkili olması, dikkat edilmesi gereken bir durum olduğunun da en büyük göstergesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir