Signal Artık Masaüstünde

Çoğu kişi konuşmalarını saklama gereği hisseder. Bu yüzden ortaya kriptolu konuşma yapılabilecek uygulamalar çıkmıştır. Bu uygulamalar arasında da en iyisi Signal olarak gösterilmektedir.

Signal, Edward Sonowden ve profesyonel güvenlik uzmanları olan Matt Green ve Bruce Schneier tarafından çok güçlü bir güvenlik altyapısına ve şifreleme sistemine sahip olduğu için oldukça övgü alıyor.

Signal, uzun zamandır Android ve IOS telefonlarda kullanılabiliyordu hatta ücretsiz bir şekilde kullanılan uygulamanın artık masaüstü versiyonu da var. Aslında uygulama Nisan ayında Android kullanıcıları için masaüstü versiyonu vardı. Şirket IOS kullanıcılarını unutmadı ve onlar için de masaüstü versiyonunu hayata geçirdi. IOS kullanıcıları Signal’i masaüstüne indirmek istiyorlarsa yapmaları gereken birkaç adım var. Bu adımlar:

-Telefonunuzda Signal’i güncelleyin

-Signal.org/dekstop adresinden masaüstü versiyonunu indirin.

-Cihazınızla bağlantı kurmak için QR kodunuzu taratın.

Signal programını kurmak bu kadar basittir. Fakat bu tarz şifreli sohbet uygulamalarında masaüstü desteği sunmak cihazlar arası geçiş işlemlerinde güvenlik sıkıntısı çıkarabiliyor. Fakat Signal’in yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Signal’de herhangi bir güvenlik problemi yaşanmayacak. Bu sayede rahatlıkla Signal masaüstünü kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir