Sivilcelerinizle Başa Çıkın

Sivilcelerinizle Başa Çıkın

Cilt problemlerinde en çok görülen şeylerden biri sivilce konusudur. Özellikle bayanların bu sorunu daha çok problem ettiği bir gerçektir. Bu sorunun önüne geçmek için çok sayıda bilgi verilmesine rağmen çoğu zaman istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkün olmayabiliyor.

Aslında uzmanlarına sorulduğunda genel olarak sivilcelerle başa çıkmanın yolları anlatılırken cildin sürekli temiz ve nemli tutulması yönünde verilen bilgilere dayandığını görebiliyoruz. Bunun için uygun krem ve bakım setleri piyasada oldukça bulunuyor. Yine bunlarla birlikte sivilceleri yok etmek için alternatif tıp dalı dediğimiz şifalı bitkiler dünyasından da faydalanmak mümkündür.

Cilt üzerinden derinden etkisi olan sebze ve meyve tüketimine dikkat edildiğinde de sivilcelerin kaybolması daha kısa süre alabilir. Bunun için C vitamini barındıran meyvelerin tüketilmesine daha çok önem verilebilir.

Sivilcelerle başa çıkmanın en temel besin kaynaklarından biri de Papaya meyvesidir. Tropikal bir meyve olan papaya C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyve olduğu için cilt üzerinde oldukça etkili olduğu söyleniyor. Yine de uzmanlara danışarak onların yönlendireceği bir şekilde sivilcelerinizden kurtulmanız daha kolay ve kısa süre alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir