Skype’ta Dil Sorunu Nihayet Çözüldü

Skype’ta Dil Sorunu Nihayet Çözüldü

Teknoloji dünyası, akıl almaz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Özellikle de yurtdışı bağlantılı kişilerin sorununa derman olacak dil sorununun çözümü ise Skype’den geldi. Messenger firmasının kapanmasından sonra iyiden iyiye popüler olan skype, geçtiğimiz aylarda, dil tercümanlığı yapacağını söylemişti. Yani konuşmalar yapılırken, 3. Bir şahıs olmadan dil çevirisinin yapılacağı söylenmişti.

Ancak bu iddia ilk ortaya atıldığı zaman komik bir şekilde karşılanmış, en mantıklı bulanlar ise bunun en az 3 yıl gibi bir zaman alacağını söylemişlerdi. Ancak iddia sahibi Skype ve Microsoft, bu iddiayı çürütecek hamleyi yapmada da gecikmedi.

Henüz test aşamasında olan Skype tercümanlık, testlerden oldukça başarılı bir şekilde çıkmayı başardı. Kameralı konuşmalarda, 3. Şâhısa ihtiyaç duymadan dil çevirisini yapıyor ve kullanıcıya sunuyor. Hem de hız olarak da ciddi anlamda etkileyici denecek şekilde bu yapıldı. Tam olarak ne zaman biteceği, uygulamanın ücretli mi ücretsiz mi olacağı hakkında henüz net bilgiler gelmese de bu uygulamanın çok kişi tarafından kullanılacağını söylememiz gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir