Snapchat’ten Önemli Satın Alma

Son yılların popüler uygulamalarından Snapchat, 30 milyon ile 40 milyon dolar arasında bir para ödeyerek İsrailli bir şirketi satın aldı.

Snapchat, İsrailli Cimagine isimli şirketi satın aldı.  4 yaşında olan ve artırılmış gerçeklik alanında hizmet veren şirkete söylenenlere göre Snapchat 30 milyon ile 40 milyon dolar arasında bir ödeme yaptı.

Cimagine şirketinin Linkedin sayfası incelediğimizde şuan da Güney Kaliforniyalı bir mobilya şirketi ile Coca Cola gibi büyük markalara çalışıyor.  Şirket çalıştıkları şirketlere AR entegre ederek satışların artmasını sağlıyor. Snapchat aldığı bu şirket ile reklam kampanyalarını da desteklemeyi planlıyor. Aynı zamanda bu satın alma Snapchat’e İsrail’de bir geliştirme merkezi inşa etmek için bir yol olarak da görülüyor.

Snapchat’in yakın bir zaman önce ismi Snapchat Inc. Olarak değiştirilmişti ve teknoloji devi yıl içerisinde ufak satın almalar yapmıştı. Satın alınan bu şirketlere yapılan ödemelerde çok fazla. Örneğin Snapchat, Vurb adlı mobil arama uygulamasına 110 milyon dolar gibi büyük bir meblağ ödemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir