Spor , Online Hale Geliyor

Spor , Online Hale Geliyor

Son zamanlarda online oyunlarının en fazla tercih edilen oyunlar arasında olduğunu biliyoruz. Bu serüven ilk olarak strateji oyunlarında kendini göstermeye başladı. Ancak online oyun dünyası kendini o kadar geliştirdi ki gelinen boyut artık saçmalıktan öteye geçti. Düşünün ki bir oyun içerisinde, karşı tarafın saldırısına uğruyorsunuz, askerleriniz yaralanıyor ve siz bu askerleri tedavi etmek için sağlık büyüleri yapıyorsunuz.

Yani tüm bunları bir araya getirdiğiniz zaman bir saçmalık bütünlüğü olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak e-spor ile tanıştığınızda saçmalığın gerçekten de büyük bir şekilde takip edildiğini siz de göreceksiniz.

E-spor saçmalığı ya da online oyunu için geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük spor salonlarından birinde 5,000 kişi toplanarak online oyunu izledi. Hem de bir maç izlemesini aratmayan tezahüratlar eşliğinde. Basketbol, boks ve sirk oyunları için kullanılan Madison Square Garden bir süredir elektronik spor ligi (ELS) olarak kullanılıyor.

Bu çılgın e-spor oyunlarının da başlatıcısı olarak da biliniyor. Bu ilginç serüvenin daha nereye kadar gideceğini hep birlikte göreceğiz.

One thought on “Spor , Online Hale Geliyor”

  1. Yusuf Kılınc says:

    dota 😀 kazanan 200 .000 dolar ödül vardı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir