Spotify rakipsiz kalıyor

Spotify, dünyanın en büyük müzik paylaşım platformlarından birisidir. Aynı zamanda yaptığı atılımlarla da büyümesine devam eden müzik paylaşım platformu çok yakın bir zamanda en büyük rakiplerinden birini satın almayı planlıyor.

Amerikan yayın organlarından birisi olan Financial Times’ın yaptığı habere göre Spotify, SoundCloud’u satın almak iççin şirket ile görüşmelerini ciddileştirmiş durumda. Spotify, SoundCloud’u satın alırsa kasasından 700 milyon Dolar civarında bir ücret çıkacak. Spotify’ın değeri ise 8,5 milyar Doları bulmaktadır.

SoundCloud, sanatçıların ürünlerini paylaşıp takipçileri ile görüşme imkanı sağlıyor. Diğer müzik paylaşım sitelerine göre yaptıkları bu değişiklikle dikkat çekip bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da Spotify, Apple Music, Google Play Music gibi rakiplerini geçip kendine en ön sırada yer bulamıyordu.

SoundCloud’un 175 milyon abonesi olduğu biliniyor. Fakat bunların kaç tanesinin aylık 10 Dolar olan SoundCloud Go abonesi olduğu bilinmiyor. Yani SoundCloud’un çok fazla abonesi olabilir fakat rakiplerinin aynı zamanda para ödeyen çok fazla abonesi bulunmaktadır.

Spotify, SoundCloud’u alarak hem hizmetini genişletmiş olacak hem de rakiplerinden birini saf dışı bırakmış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir