Telefonların Isınma Problemine Çözüm Bulundu

Çoğu kullanıcının akıllı telefonlar konusundaki en büyük şikayeti telefonlarda ısınma problemi olmasıdır. Telefonlar şarjdayken veya uzun süre kullanıldığı zaman genellikle ısınma problemi ortaya çıkıyor. Çinli bilim insanları ise büyük bir probleme sebep olan bu ısınma sorununa çözüm buldu.

Çinli bilim insanları üstün teknolojiyi kullanarak grafen bileşime sahip ve çelikten 100 – 300 kat arasında daha sağlam olan saydam plakalar telefonların ısınmasının önüne geçecek.

Üretimine Geçilmesine 3 Ay Var

Yüksek teknolojinin kullanılarak üretildiği grafen bileşime sahip saydam tabaka yüksek elektrik iletkenlik özelliğiyle dikkat çekiyor. Yüksek elektrik iletkenliğine sahip olan madde aynı zamanda ısı oluşumuna ve enerji kaybına da izin vermiyor.

Esnek ve saydam bir madde olan grafen ince ve hafif olduğu için telefonların ağırlığını da düşürmesi bekleniyor. Kullanım aşamasına hazır olmasınaysa ilk 2004 yılında yapılan çalışmalarla gerçekleşti.

Pilot çalışmaların başarılı geçmesi sonucunda grafen filmlerin üretimine 3 ay sonra geçilmesi bekleniyor. Grafen filmlerle akıllı telefonlarda meydana gelen yanma ve ısınma probleminin son bulması amaçlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir