Tesla’nın yeni sürüm Autopilot’u çok yakında geliyor!

Tesla’nın heyecanla beklenen yeni Autopilot güncellemesi gelecek hafta geliyor. Tesla yeni model olan Model S ve Model X otomobillerine kendi kendine sürme özelliği kazandıran Autopilot özelliğine gelecek hafta güncelleme getiriyor.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk Kasım ayının sonlarında, yeni özelliklerin geliştirilmesinin Aralık ayının ortalarında başlayacağını duyurmuştu. Elon Musk tam olarak ne hakkında güncelleme yapılacağını söylememişti. Fakat neredeyse herkes güncellemenin ne hakkında olacağını tahmin edebiliyordu.

Tesla, Ekim ayı içerisinde 12 ultrasonik sensör ve 8 kamera bulunan yeni Autopilot donanımlı otomobillerini piyasaya sürmüştü. Fakat Tesla’nın böyle bir geçiş yapması çoğu kullanıcının kafasını karıştırdı. Çünkü Tesla otomobillerin yeni tasarımı eski otomobillerde bulunan bütün özelliklere sahip değildi. Tesla’nın yapacağı güncelleme de ise eski otomobillerde bulunan bazı özelliklerin geri gelmesi bekleniyor.

Tesla önümüzdeki hafta getirmeyi planladığı yeni yazılımını “Enhanced Autopilot” olarak adlandırıyor. Bu güncelleme ile beraber gelecek özellikler eskisiyle hemen hemen aynı fakat daha iyi doğrulukla uygulanmış. Yeni gelecek olan güncelleme de trafikte hız eşleştirme, şeritleri otomatik değiştirme, şeritte kalma, otoyollar arası geçiş, varış noktasına gelirken otoyoldan çıkma, araç sahibinin garaına yakınken ve park yerine otomatik park etme özellikleri olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir