Tost Makineleri Artık Çok Pratik

Tost Makineleri Artık Çok Pratik

Tost makineleri, iki metal parçasının menteşe yardımıyla tutturulmasından oluşan ve arasında tost yapılmaya yaran bir mutfak gerecidir.  Tost makineleri, içindeki ekmeği sıkıştıran ve kullanılan malzemelerle ekmeği daha lezzetli hale getiren bir gereçtir. Bayat ekmeği değerlendirebileceğiniz, hatta biber, patlıcan gibi sebze; sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş etleri ızgara şeklinde pişirebileceğiniz bir mutfak aracıdır.

Tost makinelerinin en can sıkıcı tarafı temizleme kısmıdır. Plaklara yapışmış kaşar ve özellikle yağsız pişirilmeye çalışılan yiyecek artıklarını çıkarmak büyük zaman alır. Tost makinesi alınırken, ızgara plağının çıkıp çıkmadığına bakmak gerekir zira tost makinesinden ayrılan ızgaralar, elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir.

Gerçi günümüzde seramik tavalardan sonra yeni çıkan seramik plakalı tost makineleri yapışmaz özelliğine sahip. Böylece tost artıkları sorun olmaktan çıkıyor ve temizlemek fazla uzun zaman almıyor.

Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edelim ?

Kalabalık bir aile ya da kantin gibi fazla tostun yapılması gereken ortamlarda tost makinesinin büyük tercih edilmesi faydalı olacaktır.  Yapılacak tostun tam kıvamında olabilmesi için zaman ayarlı olanları seçilebilir, böylece arzuya göre az ya da çok pişmiş bir tost elde edilebilir.  Değişken sıcaklık ayarı bulunan  tost makineleri ise, termostat özelliği ile tost pişirmeye başladığı zamandan sonra sıcaklığı otomatik olarak düşürür. Olası bir durumun ortaya çıkmaması için fiş takılıyken, tostun piştiği uyarısını veren tost makineleri de mevcuttur.

Fast – Food’un aksine tost, kısa sürede hazırlanmasına rağmen doyurucu ve sağlıklıdır. Arzuya göre light ürünlerle ve yağsız pişirilebilme özelliği ile hazır beslenmeye daha sağlık bir alternatif haline gelir.

http://www.birnumaram.com/tost-makinesi-fiyatlari adresinden tost makineleri çeşitlerine ulaşabilir, ihtiyacınız ve bütçenize en uygun tost makinelerini karşılaştırarak inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir