Toyota, Sürücüsüz Otomobillerini Trafikte Test Etmeye Başladı

Toyota, Sürücüsüz Otomobillerini Trafikte Test Etmeye Başladı

Otomotiv sektöründe, 2020 yılının sürücüsüz otomobillerin yılı olacağını biliyoruz. Bu konuda en yoğun çalışmaları yapan firma Toyota, gerçek trafikte yaptığı ilk test sonuçlarını paylaştı.

LexusGS’in yenilenmiş bir versiyonu olan sürücüsüz otomobilin ilk testi Toyo’daShutoExpressway’de yapıldı. Araç, gitmesi gereken lokasyona ulaşmadan önce yol rota hesaplamalarını otomatik olarak yaptı ve sorunsuz bir şekilde hedefine ulaştı. Gidilecek olan en uygun yolu otomatik olarak hesaplayan sürücüsüz otomobil, yol üzerinde bulunan şeritlerden bariyerlere kadar tüm yol üzerindeki verileri hafızaya aldı.

Otomobil üzerinde bulunan bir çok sensör ile otomatik kayıt yapması, yol üzerinde karşılaşılan farklı bilgileri toplaması aracı daha stabil ve güvenli yapıyor.

Sürücüsüz otomobillerde geliştirdiği üstün teknolojileri 2020 yılında tüm otomobil severlerle paylaşacak olan Toyota, özellikle 2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek olan olimpiyat dönemine bu aracı yetiştirmek için üstün çaba harcıyor. Hatta olimpiyatlarda şehre gelecek olan turistlerin taşınmasında Toyota’nın sürücüsüz otomobillerin de kullanılacağı kulislerde konuşulanlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir