Trabzonspor’un Yeni Stadının İsmi RTE Olacak

Trabzonspor için yapılan yeni stadın adı 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak belirlenmesi gündeme bomba gibi düştü. Çünkü siyasetin sporla alakası bu şekilde kesinlikle olmamalı. Özellikle ülkemizin dört bir yerinde takımı olan kulüplerimiz için. Galatasaray’ın Ali Sami Yen Spor Kompleksi olması aynı zamanda da Türk Telekom Arena olarak bilinmesinden yola çıkarak isim hakları için firmalarla görüşen Trabzonspor Kulübü yeni stadını Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi olarak anacak. Trabzon’da Akyazı Mahallesi’nde süren bu spor kompleksinde Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü binasından tenis kortlarına kadar her şeyin olacağı söyleniyor.

Tabi ki bu konuda Trabzonspor taraftarları arasında bir gerilim yaşanmayacak diyemeyiz. Çünkü bu takımın ülkemizin her yerde taraftarı bulunuyor. Umarız böyle bir değişiklik yapılmaz. Hiçbir siyasi amaç gütmeden söylüyorum arkadaşlar bu söylediğimi. Çünkü bu küçük bir olay değil gerçekten. Trabzonspor’un geçmişteki efsane başkanlarından veya efsane futbolcularından bir isim verilmesi daha mantıklı. 

Siyaset spora asla karışmamalı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bu kompleksin adının Recep Tayyip Erdoğan olması yönünde girişim yapmıştı. Yapılan oylamada MHP’li bir üyeden tepki geldi. Bakalım ilerleyen günlerde neler aktaracağız sizlere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir