Türk Hackerler Fitch’e Saldırdı

Geçtiğimiz günlerde dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kurumu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu düşürmüştü ve genel durumunu da durağa olarak göstermişti. Buna sinirlenen Türk Hac Team ise Fitch’in sitesine çok ağır bir saldırı düzenledi ve siteyi saatlerce iletişime kapattı.

Türk hackerler, Fitch’in Türkiye’ye karşı tepkisine sinirlendi ve bu şekilde devam edildiği takdirde daha fazla saldırı yapacaklarını belirtti. Fitch’in sitesinin saatlerce kapalı kalmasına sebep olan Türk Hack Team yöneticileri siyasi olaylarda dolayı notların düşmesini siteyi kapatma sebebi olarak gösterdi.

Uluslar arası anlamda en prestijli kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch, Türkiye’nin kredi notunu düşürdüğünü ve durumunun da durağan değiştirildiğini açıkladı. Fitch’in gerçekleştirdiği bu hareketten sonra bazı kesimler bu hareketi ekonominin yıpratılmasına yönelik bir hareket olarak gördü. Kredi notlarının bu şekilde düşürülmesine Türk hackerler da tepkisini gösterdi. Fitch’in resmi internet sitesine ağır bir saldırı düzenleyen Türk Hack Team, Fitch’in resmi internet sitesine yaptıkları saldırıdan sonra bunun sadece öncü saldırılar olduğunu bu tutum devam ettiği takdirde daha ağır saldırılar olacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir