Turkcell, Superonline markasını kaldırıyor mu ?

İnternet sektörün de ve GSM alanın da büyük bir rol oynayarak Turkcell firması üretmiş olduğu Superonline ile birlikte hızlı internet alt yapısını kurmuş ve dünya devleri arasında yerini almıştı. Fakat 2011 yılından buyana yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte internet servis sağlayıcı alanın da birçok yeni firmalarında rakip olmasıyla kıyasıya süren bu rekabet içerisinde de tam istedikleri kullanıcı sayısını oluşturamadılar.

Bu yüzden mi bilinmez ama konuyla ilgili henüz Turkcell yöneticileri tarafından da yapılan resmi bir açıklama olmamasıyla birlikte de Turkcell’in bir süredir yaptığı geliştirmelerle aslında daha iyi bir konuma geldiklerini de göstermişlerdir. BTK‘nın 2015 yılı son çeyrek raporuna bakacak olursak eğer Superonline yüzde 17,6’lık pazar payıyla en büyük ikinci İSS konumuna gelmiş ve Fiber internet gelirlerinde ise lider durumda yerini korumaktadır.

Buna bakış olarak Superonline projesinin hayata son verileceğini pek sanmıyoruz fakat yapılan duyumlarla isim değişikliği gibi bir çalışma da olabileceğini ya da Türk Telekom bünyesine mi geçeceği konusunda şüpheleri arttırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir