Türkiye Kupası Yarı Final Eşleşmeleri

Ülkemizde ki iki önemli kupadan birisi olan ama etkisinin fazla olmadığı bir kupa Türkiye Kupası’nın grup aşaması sona erdi. 4’erli olarak 2 gruba ayrılan takımlardan her iki gruptan ikişer takım yarı finale çıktı. A grubunun birincisi ile B grubunun ikincisi, B grubunun birincisi ise A grubunun ikincisi ile eşleşti. Bu eşleşmelerin isimlerinden bahsetmek gerekirse. Galatasaray A grubunu 2. olarak tamamlayarak Bursaspor ile eşleşti. Diğer bir yarı final eşleşmesi ise A grubunun birincisi olan Antalyaspor ile Eskişehirspor oldu. 

Maçların tarihleri ise şu şekilde. Yarı final birinci maçlar 26 Mart 2014 Çarşamba tarihinde olacak iken, ikinci maçlar 16 Nisan 2014 tarihinde olacak. Bu eşleşmelerden çıkan iki takımın final mücadelesi ise 7 Mayıs tarihinde oynanacak.

Birazda eleştiri yapalım. Sonunda hiçbir şey vaat etmeyen ve kazanıldığı takdirde çokta büyük bir etkisinin olmadığı bu kupaya biraz daha önem verilmeli. Futbol takımlarından beklediğim bir şey yok. Çünkü futbol takımları da artık bu kupayı çok önemsemiyor. Federasyonun bir an önce yeni bir yenilik yapması ve bu kupanın öneminin artırılması gerekiyor. Ne prestij ne de maddi olarak herhangi bir getirisi olmayan kupada 3 büyüklerden sadece Galatasaray yoluna devam ediyor. Bunun da en büyük nedenlerinden bir tanesi şüphesiz kadro genişliği. Ne Fenerbahçe ne Beşiktaş ne de Trabzonspor bu kupayı kaldırabilecek ikinci bir kadroya sahip değiller. Umarız önümüzde ki Türkiye Kupaları daha heyecanlı ve idealist bir kupa haline gelir. İspanya’nın Kral Kupası ve İngiltere’nin FA Cup’ına bakarsak biz çok çok çok gerilerdeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir