Türkiye’de Samsung Note 7’ler Değiştirilmeye Başlanıyor

Piyasaya girdikten sonra 2 Eylül tarihinde pilinde ısınma ve yanma sorunu görülen Samsung Note 7’ler raflardan kaldırılmıştı. Dünyada yeni serisiyle değişimlere başlanan Samsung Note 7’lerin Türkiye’de ne zaman değiştirileceğini kullanıcılar büyük bir merak içerisinde bekliyordu. Sonunda Samsung’tan bir açıkla geldi. Samsun sorunlu olan Note 7’leri Ekim ortasından itibaren yeni sorunsuz Note 7’ler ile değiştirmeye başlayacak. Sorunlu telefonları değiştirmek isteyenlerin şimdiden kayıt yaptırmasında fayda var. Samsung değişim zamanına kadarda pile şarj sınırlaması getiren bir yazılım güncellemesi üretmeyi düşünüyor.

Samsung Note 7’lerin raflara tekrar gelmesi de ekimin ortalarını bulacağı açıklandı. Samsung yeni gelecek olan Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağının da garantisini verdi. Note 7’lerini değiştirecek olan kullanıcılar, Samsung’un çağrı merkezi olan 444 77 11 numarasını arayıp değişim programına kayıt yaptırması gerekmektedir.

Samsung  25 Eylül’de bir yazılı güncellemesi getirecek. Bu güncelleme sayesinde telefonlar sadece % 60’a kadar şarj olacak. Bu yazılımla beraber telefon değiştirilme tarihine kadar kullanıcıların telefonlarını sağlıklı bir şekilde kullanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir