Twitter’a da Canlı Yayın Geliyor

En büyük sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter’a da canlı yayın desteği geliyor. Bundan sonra kullanıcılar dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan olayları canlı olarak izleyebilecek.

Twitter yaptığı duyuruda uygulamalarında kullanıcıların artık direk canlı yayın yapabileceğini belirtti. Twitter Periscope’dan destek alarak canlı video özelliğini devreye sokacak ve bu sayede kullanıcılar günlük hayatlarındaki kesintileri canlı yayın şeklinde takipçilerine aktarabilecekler.

Twitter’ın canlı yayın yapmasına destek verecek olan Periscope’un CEO’su Kayvon Beykpour, Periscope’u geliştirmek istemelerinin asıl amacının canlı videoları izleyenlerin paylaşabilmelerine imkan tanıyan süper güçlü ir ortam oluşturmak olduğunu bunun içinde Twitter’ın büyük bir adım olduğunu belirtti.

Beykpour, Twitter’ın kullanım amacı olarak insanların güncel olarak neler yaşandığını görmek için kullandığı bir ağ olduğunu belirtirken canlı yayın desteğinin de eklenmesiyle artık güncel yaşanan olayları canlı olarak da kullanıcıların görebileceğini belirtti.

Kullanıcılar Twitter üzerinden yapılacak olan canlı yayınlara kalp koyarak veya yorum yaparak iletişime de geçebilecek. Kullanıcılar Android veya iOs işletim sistemine sahip telefon veya bilgisayarlarından canlı yayın yapabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir