Twitter’da Sahte Hesapların Sayısı Artıyor

Twitter’da Sahte Hesapların Sayısı Artıyor

Sosyal medyanın en çok tercih edilen ve daha çok ciddi kullanıcılara sahip olan Twitter, son zamanlarda sahte kullanıcıların hedefi haline geldi.

Her yıl SEC’e gönderilen raporda ortaya çıkan sahte kullanıcı hesaplarının sayısı oldukça büyük bir orana sahip. Twitter kullanıcılarının yüzde 8,5’lik bir bölümünü oluşturan sahte twitter hesapları ile tüm hesaplara baza alındığı zaman sahte hesap kullanıcısının 23 milyon dolayında olduğu görülüyor.

Genellikle bot ile yapılan sahte hesapların kullanılış sebeplerinden en büyüğü de para karşılığında üye satmak, twitter takipçilerini arttırmak gibi sebeplerden dolayı kaynaklanıyor. Tabi tüm bunlar ek bilgi olarak verilse bile sahte twitter hesapları yüzünden farklı sorunların yaşandığını da söylemek gerekiyor. Yani her sahte hesap bir bot demek değildir.

Sahte twitter hesaplarında kullanılan bu bot yönteminden uzak durun arkadaşlar. Bu botlar hem kullandığınız bilgisayara hem de sistemsel sıkıntılara sebep olur. Facebook’tan sonra bayrağı bu konuda devralan Twitter artık kullanılmaz bir hale geliyor bu şekilde. Umarım insanlar bu konularda biraz daha dikkatli olurlar.

Bilgi paylaşım ve eğlence yeri olan Twitter sosyal medya aracında amaç dışı işlemlerinizi yapmamaya özen gösterin lütfen. Faydalı kullanıldığı zaman çağın teknolojisi olan sosyal medya bu şekilde çürütülmemelidir. Sahte hesaplarınız varsa bir an önce silmeye veya dondurmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir