Twitter’ın yeni CEO’su JackDorsey oldu

Twitter’ın yeni CEO’su JackDorsey oldu

Geçtiğimiz Haziran ayında Twitter’daki CEO görevinden istifa eden DickCostolo’nun yerine geçici olarak görev yapan JackDorsey artık resmen Twitter’ın CEO’su oldu. Twitter şirketine yakın kulislerde sıklıkla görevi yakın zaman içerisinde devralacağı konuşulan JackDorsey, kalıcı CEO’luk görevini kişisel twitter hesabından tüm takipçileri ve kamuoyuyla paylaştı.

Göreve gelir gelmez Twitter yönetim kadrosunda değişikler yapmaya başlayan Dorsey, COO görevine Twitter’ın küresel gelir ve ortaklarından sorumlu başkanı Adam Bain’i getirdi. Twitter zirvesinde hareketli günler yaşanan şu günlerde yönetim kurulu başkanlığından boşalan Dorsey’in koltuğunu kimin dolduracağı merak konusu.

Bilindiği üzere JackDorseyTwitter’ın başına gelmeden önce Square’daki görevini başarıyla devam ettiriyordu. Bu görevi son bulduktan sonra Square’in başına kimin geleceği merak konusu olurken Dorsey yaptığı basın toplantısında Square’daki CEO’luk görevinden ayrılmayacağını, bu görevini de devam ettireceğini duyurdu.

Geçmiş Twitter yönetiminin Twitter’daki bazı radikal değişikliklere soğuk baktığı Twitter’a yakın olan çevreler tarafından biliniyordu. Ancak, Dorsey’in yeniliklere açık ve radikal adımlar atabilecek düşünce de olduğunu da takip edenler tarafından biliniyor. Dolayısıyla, yakın zaman içerisinde Twitter’da hiç beklemediğimiz bazı değişikliklerin olabileceğinin sinyallerini de buradan alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir