UEFA Cezaları Onadı

Son günlerde şike olaylarından takımlarımız Fenerbahçe ve Beşiktaş’a Uefa tarafından Avrupa’dan men cezaları verilmişti. Fenerbahçe 2+1 olmak üzere 3 yıl , Beşiktaş’ta 1 yıl olarak Avrupa’dan men edilmişti. Bunun üzerine tekrardan başvuru yapan takımlarımız cezaya itiraz etti ve sonuç dün tekrardan açıklandı.UEFA cezalardan sadece Fenerbahçe’nin +1 olan cezasını kaldırdı. Beşiktaş’ın ise cezası değişmedi. 

UEFA cezaları onadı ve artık değişmeyeceğini belirtti. Bunun üzerine takımlarımız artık son yer olan CAS ( Uluslararası Spor Mahkemesi) ‘a başvurmaya hazırlanıyor. Bu 3 Temmuz’dan itibaren süre gelen cezalar karşısında bu tutumu belirleyen UEFA’yı biraz da ben eleştirmek istiyorum. Fransa takımlarından Şampiyonlar Ligi’nde bile şike gördüğümüz, .Lyon’un 7-0’lık şike maçını unutmadığımız ama başkan Fransız Platini olduğu için üstünün kapatıldığını biliyoruz. Artık tarafsız yönetimlere ihtiyacımız var. Türk düşmanlığının hem hakemler hem de bu yönetimler tarafından iyiden iyi benimsenmesi Türk futbolunu ne denli geliştirebilir. Uğraşlarımız boşuna geliyor. Bunu en yakın Galatasaray’ın Real Madrid maçlarında hakem hatalarıyla gördük. Kimse futbol adaletli bir şekilde yönetiliyor denmesin. Bir an önce Türk’lere olan düşmanlık sona erdirilmeli ve önümüz açılmalıdır.

Umarız CAS bu davada takımlarımızın lehine kararlar verir ve hak yerini bulur. TFF ve hükümete de burdan seslenelim de takımlarına sahip çıksın yalnız bırakmasınlar. Sağda solda çıkıpta Beşiktaş ve Fenerbahçe beni ilgilendirmez dememeli hiç bir kimse. Bu takımlar Türk takımlarıdır, taraftarı Türklerdir. Yani senin vatandaşın, bunu asla unutma…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir