Ülke Nereye Gidiyor ?

Başlıkta sorduğum soru galiba ülkede ki olan olaylardan daha çok gündemde. Çünkü her 3 kişinin 2 sinden aynı soruyu duyabilir hale geldik. Bir yanda saçma sapan yas ilan etmeler, bir yanda terörü lanetleyenlerin yanında protestolara katılan yöneticilerimiz ki ülkemizde ki terörü destekleyenler birebir bu ülkelerken. Bir yanda saçma sapan televizyon programları, diğer yanda Peygamber Efendimize yapılan hakaretler, daha bir çok şey sayabiliriz bu şekilde.

Ama bu yazımı yazma sebebim daha doğrusu beni yazmaya iten şey televizyonlarda ki gereksiz salakça programlar. Hayır bir kanalda olan program diğer kanalda da var. İkisininde adı aynı ikisi de saçmalıklar dolusu programlar. Ülkenin bütün derdi bitti kadınların nasıl giyindiklerini tartışıp onların kavgalarını izler hale geldik. Haberler kedi kurtarma,mobesedeki kazalar ve kınamalarla doldu taştı.

600 yıl hüküm sürmüş bir Osmanlı Devletini halkımız iğrenç bir diziyle yanlış bir şekilde öğrendi. Paralardan Atatürk resimleri kaldırılmaya çalışıldı, TÜRKİYE CUMHURİYETİ ibaresi olan T.C kaldırıldı. Başımızdakiler Avrupa’ya yamandı daha sonra oradan ekmek yiyemedi İslam alemine çağrıda bulundu. Ülkede okullar para yardımı alamazken Somali’ye okullar açmaya çalışıldı.

Adı her neyse paralel diye bir şey çıkardılar daha sonra “cemaatin okullarını satın alabiliriz” dediler. Ülke yöneticilerini kim sorguluyor ya denildiğinde “Yüce Divan” diyebilirken ve suçları kesin olarak ortada iken oraya götürülemeyen bakanlar var. Haddini aşan insanlar ve haddini bilemeyecek karşıt fikirleri olan insanlarla doldu taştı ülkemiz.

“Ülke yöneticilerimiz bu halka efendi değil hizmetkar olarak geldi unutmayalım..”

Sonumuz hayır olsun.

“Bayrağımıza dokunmayın. Al Rengi ve Ay Yıldızı ile her yerde nazlı nazlı dalgalansın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir