USB Belleği Nasıl Şifrelerim?

USB Belleği Nasıl Şifrelerim?

Hemen hemen herkesin cebinde bir USB bellek mutlaka vardır. Özel dosyaların saklanmasında, kaybolması istenmeyen dosyaların ve belgelerin taşınmasında kullanılan USB bellekler, daha güvenli olması adına şifreleme yöntemiyle koruma altına alınabiliyor. Bazı markaların üretimlerinde, kendi özelliklerinden olan USB bellek şifreleme programları mevcuttur. Ancak bu her marka için geçerli değildir. Bu nedenle dosyaların saklanması ve ulaşılması istenmemesi durumunda yapılması gereken bazı ayarların olduğunu söylemekte fayda vardır.

USB bellek şifreleme programları olarak piyasada çok sayıda farklı program bulunuyor. Bunların kimisi gerçekten iş görürken, kimisi de sadece adı ile kalabiliyor. Ancak bunlardan en pratik olan birinden söz etmek istiyoruz. Rohos Mini Drive programı ile flash bellek şifreleme işlemini kolaylıkla

gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey programı çalıştırmak olacak. Bundan sonraki adımlar ise çok kolay. “Setup USB Key” seçeneğini tıklayın. Daha sonra Rohos Mini Drive programı, USB belleğinizi otomatik olarak tanıyacaktır. Sunulan seçeneklerden “Change” seçeneğini tıklayarak gerekli şifreleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Artık bundan sonra USB flash belleğinize sizin dışınızda kimse erişim sağlayamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir