Vaio, Sony’den Bağımsız Laptop Yaptı

İlk Vaio

Uzun bir zamandır çıkarttığı dizüstü bilgisayarlarda Sony logosunu görmeye alışık olduğumuz Vaio artık sadece kendi ismini taşıyan ilk bilgisayarını üretti. Bir süredir JIP Japon merkezli bir şirkete bağlı olarak üretim yapan Vaio markası, yeni alınan bir karadan sonra sadece kendi adını taşıyan ilk amiral gemisini tanıttır.

Laptop özellik ve tasarımında herhangi bir değişim olmaksızın sadece kendi ismini tek taşımasıyla dikkat çekiyor. Vaio Fit ve Vaio Pro adı ile ürettiği bilgisayarların özellikleri birebir Sony Vaio ismi ile aynı özellikleri taşıyor. Yakın bir zamanda Japonya’da satışa sunulması beklenen bilgisayarın kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı ise merak edilen konular arasında yer alıyor.

Tasarım ve özelliklerine bakıldığında yeni modellerden Vaio Fit, 11 inç, 13.3 inç, 14 inç ve 15.5 inç‘lik ekran özellikleriyle kullanıcılara sunuluyor. Dizüstü bilgisayarın en güzel özelliklerinden biri ekranının dokunmatik olmasıdır. Bu da bilgisayarı tablet gibi kullanma imkânı sunan özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. Özelliklerinde kullanıcıların beğeneceği 1080p full HD ekran çözünürlüğü sunuyor. 8GB RAM ve Intel HD 4400 grafik kartı özellikleriyle ilk Vaio yakın bir zamanda dünya genelinde satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir