Vestel, Toshiba TV ‘yi Satın Alıyor

Vestel, KAP ( Kamuoyu Aydınlatma Platformu)’a yaptığı açıklamada Toshiba’nın TV birimini satın almak için görüşmelere başladığını duyurdu. Vestel kanadından gelen bu açıklamanın detayları şu şekilde;

Son zamanda ortaya çıkan bir takım söylentiler vardı Vestel- Toshiba işbirliği hakkında. Son zamanlarda televizyon sektöründe kalitesini kısa bir sürede pazara kanıtlayan Vestel, şimdide Toshiba’nın televizyon kanadını satın alıyor. Uluslararası arenada da adını duyurmak ve güçlü olmak için uğraşan Türk markası Vestel bu satın alma ile Avrupa pazarına satışını sağlayacak.

Toshiba Visual Solutions Corporation’ı satın almak için görüşmelere başladığını KAP’a bildiren firma görüşmenin detaylarını şuan için açıklamayacaklarını söyledi.

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın açıklaması;

Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir