Vine 17 Ocak’ta Kapanıyor

Son zamanların en popüler uygulamaları arasında olan Vine, Twitter’ın Vine fenomenlerine maaş ödemeyi reddetmesi üzerine kullanıcılarını kaybedince kapanma kararı almıştı Uygulama 17 Ocak 2017 tarihinde tamamen kapanıyor.

Zaman içerisinde gün geçtikçe büyüyen ve içerisinde milyonlarca kısa video barındıran Vine’ın son kullanma tarihi kesinleşti. Vine uygulaması 17 Ocak itibariyle kullanılmayacak. Fakat Vine’ın internet sitesi açık kalacak. İnternet sitesi üzerinden videolar izlemeye devam edebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Vine fenomenleri Twitter’a maaş için başvuruda bulunmuştu. Twitter Wine fenomenlerine maaş ödemeyi kabul etmeyince Vine kullanıcılarının neredeyse tamamını kaybetti. Vine 2016 sonlarında yenilgisini kabul etti ve yeni video yüklemelerine sistemini kapattı. Fakat uygulama eski videoların izlenmesine izin veriyordu. 17 Ocak tarihinden itibaren Twitter buna da imkan tanımayacak ve Vine uygulamasını tamamen kapatacak.

Vine’a 17 Ocak itibariyle ulaşım sağlanamayacak fakat bazı kaynaklar Twitter’ın Vine’ı kamera uygulaması olarak kullanacağını ve Twitter’a video göndermek için pratik seçenekler arasına ekleneceği söylenmektedir. Vine videoları izlemeye devam etmek isteyen kişiler Vine’ın web sitesi üzerinden izleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir