Vonalp Pet – Bu Pet Shop’un Kalitesine İnanamayacaksınız.

Vonalp Pet – Bu Pet Shop’un Kalitesine İnanamayacaksınız.

                Evcil hayvan beslemek her insanın hayatında en az bir kez denemesi gereken bir şeydir. Elbette her insan bir hayvana nasıl bakılması gerektiğini bilemeyebilmektedir. Ancak düzgün bir pet shoptan bir hayvan edindiğinizde size nasıl bakımının yapılması gerektiğini, hangi havyaları beslemeniz gerektiğini, ne tür hayvanları beslemeye uygun olmadığınızı anlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Pek çok pet shop size istediğiniz hayvanı verip parasını almaktadır. Yani bu işi sadece ticarete dökmüş durumdadır. Ancak Vonalp pet shop size sadece bir hayvan satmakla ilgilenmemektedir. Bunu gittiğimde kendi gözlerimle görebilmem mümkün oldu. Arkadaşımla birlikte bir kuş almak için gittiğimizde ilk olarak kapıyı bize açan çalışanlarla karşılaşınca şaşırdım. Daha sonra bize karşı oldukça kibar davranarak ne tür bir hayvan edinmek istediğimizi sordular. Biz kuş almak istediğimizi söylediğimizde neden kuş istediğimizi de sorarak aslında gerçekten bir kuş alıp bakmak isteyip istemediğimizi ölçtüler. Öyle ya her insanın yaşam tarzı her hayvana bakmak için yeterli olmayabilmekteydi. Bizden bu bilgileri alırken aslında bizim takdirimizi de kazanmışlardı. Çünkü sadece hayvan satıp para kazanmakla değil, hayvanlar için iyi bakılacakları bir yer bulmakla da ilgilenmekteydiler. Bu işi ticarete döken tüccarlar olmaktan çok hayvanlara gerçek birer yuva bulmakla ilgilenmeleri nedeni ile gerçek birer hayvan sever olduklarını bize kanıtladılar. Bu ilgilerinden sonra hayvanların nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili köpek maması kullanmanın köpekler için ne gibi etkileri olduğu gibi besleme ve bakım bilgilerini de bize söyleyerek köpek bakıp bakmaya uygun olup olmadığımızı da tartmamızı sağladılar. Hayvan beslemek istiyorum, demekle hayvan beslemenin farklı şeyler olduğunu anlamamıza yardımcı oldular.

Tüm bilgilendirmelerin yapılmasından sonra arkadaşımla minik bir kedi edinmeye karar verdik. Daha sonra bütçemize de uygun bir fiyat sunarak daha çok beğenimizi kazandılar. Kedi bakımı için gerek duyabileceğimiz araçları ve uygun bir kedi maması da aldıktan sonra artık kedi bakmak için yeterli eşyalara ve yeterli bilgiye sahip kişiler olarak dükkândan ayrıldık. Bence uygun hayvanları uygun insanlarla buluşturmayı başarılı bir şekilde gerçekleştiren bu dükkân kesinlikle herkesin hayvan bakımında uğraması gereken bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir