Whatsapp Sesli Arama Nasıl Aktif Edilir ?

Whatsapp Sesli Arama Nasıl Aktif Edilir ?

Anlık mesajlaşma servislerinden en popüler olanı Whatsapp çağ açacak bir uygulama ile karşımıza çıktı. Sesli arama özelliği uzun zamandır konuşulan bir konuydu. Daha doğrusu olmayacak bir özellik, hayal gibi bir söylentiydi. Çünkü operatör şirketleri böyle bir şeye izin vermez diye düşünmüşyük. Fakat Whatsapp bir hayali gerçekleştirdi ve rehberimizde ki numaralarla internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Peki bu özellik nasıl aktif edilecek. Henüz geliştirilme aşamasında olan Whatsapp sesli arama özelliği bazı kullanıcılara sunuldu. Şanslı kişiler sayesinde sizlerinde bu özelliğe kavuşması sadece bir kaç saniye diyebiliriz.

Yapmanız gereken tek şey Whatsapp’ın bu hizmeti kullanmak için seçtiği kişilerin sizi araması olacak. Yani Whatsapp üzerinden sesli arama yaptığı zaman sizede bu özellik otomatik olarak eklenecek. Ama dikkat edilmesi gereken şey cevapsız arama ile bu özellik sizin Whatsapp’ınıza geçmiyor. Arkadaşınız sizi aradığında açıp bir iki saniye beklemelisiniz. Bir diğer şart ise şuan için Android bir telefona sahip olmanız. iOS’a henüz verilmeyen bu özellik nisan ayı gibi iPhone’a ulaşacak. Yukarıda da belirttiğim gibi uygulama henüz geliştirilme aşamasında. Bazı sorunlar olabilir veya Whatsapp özelliği belirli aralıklarla durdurabilir. 

Gerçekten çok iyi bir özellik eklendi Whatsapp’a. Whatsapp sayesinde operatörlerin mesajlarından kurtulmuşken, dakikalarından da bir nebze kurtuluruz. Facebook’un her yerde internet özelliği sayesinde de operatörlerin internet servisinden de kurtulursak tam olacak 🙂 .

One thought on “Whatsapp Sesli Arama Nasıl Aktif Edilir ?”

  1. Bedavacanlitvizle.org says:

    Whatsapp gelen güzel bir özellik sesli aramayı aktif etmek için sürümü güncellemeniz yeterli olacaktır diğer yol dan daha kolay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir