Whatsapp Yedekleri Google Drive’da

Whatsapp Yedekleri Google Drive’da

GSM sektöründe SMS teknolojisinin de önüne geçen Whatsapp uygulamasını tüm dünya da kullanmayan yoktur heralde. Bu kadar çok kullanılmasına karşın, bir türlü yedekleme sistemini oturtamayan Whatsapp, yepyeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşına çıktı. Artık tüm whatsapp içeriği Google Drive içerisine otomatik olarak yedeklenebilecek.

Whatsapp’ın yaptığı bu güncelleme özellikle Android işletim sistemli cep telefonlarından IOS işletim sistemi kullanan Iphone’lara geçişler de (ya da tam tersi) sohbet geçmişleri ile fotoğrafları yedekleyemeyen kullanıcıların imdadına yetişti. Birkaç ay içerisinde tüm cep telefonlarına gönderilecek olan bu güncelleme ile Whatsapp kullanıcıları yedekleme sistemini kullanmaya başlayabilecekler.

Bu özellik otomatik olarak çalışabildiği gibi, kullanıcılara manuel olarak; günlük, haftalık ya da aylık yedekleme imkanı sunabilecek. Bilindiği üzere Whatsapp’ın mevcut yedekleme sistemi yazışmaları yedekleyebiliyorken; fotoğraf, video ve ses kayıtlarını yedeklemiyordu. Ayrıca yedekleme süresine getirilen “son kullanma tarihi” Whatsapp kullanıcıları için büyük çile anlamına geliyordu. Google Drive ile entegre çalışacak olan Whatsapp böylece en büyük problemini de çözmüş oldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir