Whatsapp’a Hikayeler Özelliği Geliyor

İlk Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği son zamanlarda neredeyse bütün sosyal paylaşım platformlarına geldi. Son gelen haberlere göre popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta hikayeler özelliğine kayıtsız kalmayacak. Çok yakında Whatsapp’a girdiğimiz zaman hikayeler özelliğiyle karşılaşabiliriz.

Facebook, sahibi olduğu İnstagram üzerinden kullanıcılarına hikayeler özelliğini sunmaya başladı ve bu özellik kullanıcılar tarafından çok sevildi. Bilindiği üzere Facebook, Whatsapp’ın da sahibi bu yüzden kullanıcılar Whatsapp’a da böyle bir özelliğin gelebileceğini düşünüyordu. Bu yüzden Facebook’u Whatsapp için hikayeler özelliğini denemesi bizler için sürpriz olmadı.

Aslına bakarsak Whatsapp, Facebok veya İnstagram gibi sosyal medya ağı değil. Bu yüzden çoğu kullanıcı hikayelerini rehberindeki herkesin görmesini istemeyebilir. Fakat büyük ihtimal Whatsapp gizlilik ayarlarıyla bunun değiştirilmesine izin verecek. Yani Whatsapp rehberinizde yer alan ve sadece izin verdiğiniz kullanıcılarda hikayelerinizi görebilir. Bu yüzden rehberinizde alakalı alakasız herkesle hikaye paylaşmış olmayacaksınız diyebiliriz.

Whatsapp’a gelecek hikayeler özelliğinin kullanıcılar tarafından sevilip sevilmeyeceği de muamma. Bazı kullanıcılar bir mesajlaşma uygulaması olduğu için hikayeler özelliğine gerek olmadığını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir