Wikipedia’dan Rastgele İçerikler

Wikipedia internet ansiklopedileri içerisinde en geniş ve en büyük ansiklopedi. Gerçekten internetin en büyük nimetlerinden bir tanesi denilebilir. Çünkü merak ettiğiniz her şey bu ansiklopedide bulunabiliyor. Bende canım sıkıldığı zaman açıp bir kaç bişey öğrenmek için wikipedia okurum. Ne araştırıcam diye de düşünmeyin rastgele içeriğe tıkladığınız zaman ansiklopedi de herhangi bir bilgi karşınıza geliyor. Şimdide sizlere Wikipedia ‘dan bir kaç bilgi aktarmak istedim. İnsan öğrenme isteği her zaman canlıdır bu yüzden öğrenmekten hiç geri kalmayın. Bakalım tıkladığım zaman rastgele içeriklerden neler gelmiş bana 🙂 Hiç değiştirmeden yazıyorum sizlere bu rastgele içerikleri.

İlk olarak rastgele içeriğe tıkladığımda;

” Just Get Out of My Life ” şarkısı karşıma çıktı. Çık hayatımdan çevirili şarkı Eurovision şarkı yarışmasında Karadağ’ı temsil eden şarkı ile ilgili bilgiler çıktı. Şarkıyı Andrea Demirovic adlı bayan şarkıcı söylemişti.Bir de bu şarkının Karadağ için bir özelliği bulunuyor. Karadağ’ın bu şarkı yarışmasında seslendirdiği ilk İngilizce şarkı olarak tarihe geçmiştir.Şarkı 2009 yarışmasında yarı finali geçmiştir bundan sonra ki turda varlık gösterememiştir. Çok önemli bir bilgi değil ama ufakta olsa kafanızın bir köşesinde dursun 🙂 .

İkinci olarak rastgele içerikten karşıma çıkan ;

Poseidon çıktı içerik olarak. Poseidon Yunan Mitolojisinde denizlerin, atların ve depremlerin tanrısı olarak bilinir. Sürekli duyduğunuz Zeus ve Hades’in kardeşidir. Bu mitoloji de gücün simgesi olarakta bilinir Poseidon. Elinde ki üç dişli yaba ile depremleri oluşturduğu söylenilen Poseidon denizlerin tanrısı olarak mitolojide geçmektedir.

Sizlere son olarak spordan bir içerik vermek istiyorum.

Rastgele tıkladığım zaman Dünya kulüpler kupasını kazanan teknik direktörlerin listesi karşıma çıktı. Pep Guardiola bu kupayı 2 kez Barcelona’da bir kezde Bayern Münih’te alarak bu kupayı en fazla kaldıran isim. Rafael Benitez’de 2 kez final oynamış ve İnter takımında bu kupayı kaldırmıştır.

Dediğim gibi ansiklopedide rastgele tıkladığım 3 bilgide bir şekilde bir yerde işinize yarayacak türden bilgiler. Umarım boş zamanlarınızda sizde açıp biraz Wikipedia okursunuz 🙂 .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir