Windows 10 Bir Başka Geliyor !!

Windows 10 Bir Başka Geliyor !!

Bilgisayar dünyasına girdiği günden bu yana sürekli farklı yönlerde tartışmaya neden olan ancak buna rağmen de eski Windows sürümlerinin pabucunu dama atan Windows 8, şimdilerde üst sürümüyle kendinden söz ettiriyor. Henüz Windows 9’u görmeden, bu gün yapılan bir basın toplantısında Windows 10 tanıtıldı.

Oldukça kapsamlı özelliklere yer verilen Windows 10’un tanıtımını, Windows üst düzey yetkililerinden Terry Myerson tarafından yapıldı. Açılış konuşmasının ilk anlarında söylediği ”Windows 10, “Microsoft’un şimdiye kadarki en kapsamlı platformu” cümlesi oldukça dikkat çekici oldu.

Gerçekten de incelenmeye değer bir işletim sisteminin hazırlandığını söylemek gerekiyor. Yeni işletim sistemindeki “evrensel uygulamalar” sayesinde artık bütük cihazlardan kolay bir şekilde uygulama indirilebilecek. Hatta öyle ki; 8 inç ekranlardan 80 inç ekranlara varıncaya kadar her cihazdan çok daha kolay bir şekilde yönetilecek. Tanıtım (demo) sürümünün de yayınlandığı Windows 10’un tam olarak ne zaman dağıtılacağına henüz net karar verilmemiş.

Ancak masa üstü kullanıcılarının işini çok daha rahat hale getireceğini şimdiden söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir