Windows 10 Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak

Microsoft, Windows 10’a getirdiği son güncellemelerle dikkat çekiyor. Windows 10’a gelecek olan güncelleme Başlat menüsünden Defender’a kadar birçok yeniliği kapsıyor. Fakat Microsoft asıl değişikliği kullanıcılarına ilerleyen saatlerde hissettirecek.

Yapılan araştırmalara göre akşam saatlerinde bilgisayar başında çalışmak insanların uyku düzenini bozuyor ve rahat uyuyamamalarını sağlıyor. Bu kişilerin uyuyamamalarının sebebi ise mavi ışığın melatoninin salgılanmasını azaltmasıdır. Bu yüzdende gece bilgisayar başına oturmak uykuya dalmayı zorlaştırıyor. Bunu düşünen Microsoft, Windows 10’a kattığı özelli sayesinde otomatik olarak daha sıcak renkler gösterilmesini sağlayacak.

Microsoft’un Windows 10’da bu tarz bir değişiklik yapmasının sebebi kullanıcılarında göz yorgunluğunu azaltmak ve gece ilerleyen saatler bilgisayar kullanmaları gerekiyorsa rahat bir şekilde uyumalarını sağlamak. Microsoft’un değişiklikleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor firma mavi ekranı değiştirerek yeşil yapmayı planlıyor.  Bu değişikliğin sebebi ise Microsoft içerik raporlarıyla üretim raporlarını daha rahat ayırabilmektir.

Gelen güncelleme ile Edge tarayıcısına yeni sekme önizleme çubuğu ekleniyor. Edge’e gelen bu özellik sayesinde kullanmadığınız sekmeleri bir kenara koyabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir