Windows 10 Sık Sorulan Sorular

Windows 10 hakkında ki yazılarımıza devam ediyoruz arkadaşlar. Windows 10 diğer windows sürümlerinden daha önemli olacak. Çünkü artık yeni bir sürüm piyasaya çıkmayacak. Bütün geliştirmeler güncellemelerle kullanıcılara sunulacak. Bu da demek oluyor ki bu konu gündemden hiç düşmeyecek ve Canol.org sürekli Windows 10 ile ilgili sorunlarınızın çözümleri için burda olacak.

Bugünkü konumuz Windows 10 ile ilgili sıkça sorulan sorular üzerine olacak. Bakalım sık olarak karşılaşabileceğiniz sorunların çözümlerini burada bulabilecek misiniz ?


 

-Windows 10 ‘a yükseltme ücretsiz mi ? 

Belki de en çok merak edilen konulardan bir tanesi bu. Windows 10 belirli bir süre için tam sürümü ücretsiz dağıtacak. Bu sürenin sonu ise 28 Temmuz 2016. Bu tarihten sonra yeni bir Windows 10 almak isteyenler ücret ödeyecek. Tabi bu demek değil ki bu tarihten önce yükleyenler para ödeyecek. Bu tarihe kadar indirmesini yapan kullanıcılar hiçbir zaman ücret ödemeyecek. Bu soru içerisinde başka bir soruyu da yanıtlamak isterim. Ücretsiz olarak dağıtılan Windows 10 deneme sürümü değil arkadaşlar. Sizlere sunulan windows tam sürüm olarak yükseltilecek.


 

-Yükseltme sonucunda hangi Windows 10 sürümü yüklenecek ? 

Bu sorunun cevabı da en çok merak edilenler arasında arkadaşlar. Hemen bu soruyu da cevaplayalım. Hangi sürümden Windows 10’a yükselttiyseniz yeni Windows 10 ‘nunuzda o sürüm olacak. Yani bir önceki sürümünüz Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium ise Windows 10’da bu “home” olarak gelecek. Win7 Proffesional, Ultimate olanlarda Win10 Pro olarak yükseltilecek. Windows 8 içinse şu şekilde ; Windows Phone 8.1’ler Windows 10 Phone, Win 8.1’ler Win 10 Home, Win 8.1 Pro ve öğrenciler için olan sürüm Windows 10 Pro olarak güncellenecek.


-Windows 10 ücreti ne olacak ?

Yukarıda da bahsettiğim gibi 28 Temmuz 2016 yılında ücretsiz indirmeler son bulacak arkadaşlar. Peki bu ücretsiz dağıtım süresi bittikten sonra Windows 10’un ücreti ne olacak ? Henüz net bir rakam açıklanmazken Windows’un resmi sitesinde bunun yerel satıcılarla görüşülmesi uyarısı verildi.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir