Windows 8.1 güncellemesi

Windows 8.1 güncellemesi

Yakın bir zamanda Windows 8’in hayatımıza girmesiyle birlikte bilgisayar kullanımında oldukça büyük değişiklikleri gördük. Ciddi anlamda hız bakımından Microsoft’un en güzel işletim sistemi demek mümkündü. Ancak bazı kullanıcılar, Windows 8’i kullanmakta zorlanıyorlardı. Önceki sürümlerde başlat çubuğunun olması, kullanıcılar açısından oldukça basittir. Ancak Windows 8’de bu olmadığı için haliyle kullanıcılar sıkıntı yaşıyorlardı.

Windows 8,1’in çıkacağını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştuk. Kullanıcılarının da merakla beklediği bu sürümü çıktı. Sürümde en çok kullanıcıların şikâyet ettiği konular üzerinde durularak, geliştirilmiş özellikler göze çarpıyor. Windows Xp ve Windows 7’de bulunan  “ Başlat çubuğu “ yeni sürüm Windows 8’de de eklenerek kullanıcıların kolaylığına sunulmuş.

Bunların haricinde yine belirgin özelliklerinden biri de masa üstü arka planın değişimine izin verilmesi gibi özellikler de kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Hız ve performansında herhangi bir değişikliğin yapılmasına zaten gerek yoktu. Kullanıcıların da en sevdiği özellikleri arasında olan hız aynı şekilde kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Windows 8,1 sürümünü kurmak için güncelleme yapmanız yeterli. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmadan yükleyebilirsiniz. Ancak isteyen İSO dosyasını da indirerek bu işlemi kolaylıkla yapabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir