Xiaomi Redmi Note Geliyor !!

Xiaomi Redmi Note

Akıllı cep telefonu dünyasında her geçen gün yeni bir isim kendini göstermeye başlıyor. Uygun fiyatlısından en yükseğine varıncaya kadar herkesin cebine uygun bir model bulmak mümkün. Ancak Xiaomi Redmi tüm bu alışkanlıkları bozacak şekilde hazırlanmış.

Uzak doğuda satış rekorları kıran 5,5 inçlik Xiaomi oldukça kapsamlı özelliklere sahip. Xiaomi Redmi Note’nin devam modeli olarak üretilmesi beklenen telefon, diğer modelinden çok daha kapsamlı özelliklere sahiplik ediyor. Telefonun özelliklerine bakıldığında göze çarpan büyük değişimler görülüyor. ARM’ın Big.LITTLE mimarisini temel alarak sekiz çekirdekli MediaTek 6595 işlemci özelliğiyle telefona güç verilecek.

4 adet Cortex-A17 ve 4 adet Cortex-A7 çekirdek özellikli işlemcisiyle gelen Xiaomi, 2.2GHz frekans hızında işlem gören A17 çekirdekler telefonun performansını belirlerken, A7 çekirdek özellikleriyle basti işlemlerde pil ömrünün uzatılması hedefleniyor. Alanında başarılı bir model olması beklenen akıllı telefonun çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 5,5 inçlik ekran özelliğiyle gelen telefonun iddiaya göre en ucuz fiyatı 165 dolar olması bekleniyor.

Daha geniş teknoloji bilgileri için sitemizin teknoloji kategorisini tıklamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir