Yabancı Dizi İzle Kapandı

Yabancı dizi merakımızın bir hayli yüksek olduğu ülkemizde bugün kötü bir haberle karşılaştık. Dizimag.com’un kapatılması ile elimizde kaliteli diyebileceğimiz tek site kalmıştı yabancidiziizle.com. Bugün bu siteden dizi izlemek için girmeye çalışan kullanıcılar bir uyarıyla karşılaştı. Site kapatıldı veya kapandı tam olarak bilmiyoruz ama artık bu siteden yabancı dizilere ulaşamayacaksınız. Dizi yayın hakları sebebiyle kapatıldığını düşündüğümüz site bu haberle yabancı dizi hayranlarını gerçekten üzdü. 

Diğer sitelerde de bu tarz uygulamaların yapılacığını şimdi daha iyi anlayabiliyoruz. Umarız elimizde bir iki site bırakırlar dizi izlemek için yoksa E2’den hergün takip etmek zorunda kalıcaz 🙂 . Şaka bir yana şu tatil günlerinde kapatılması da bir hayli can sıktı. Çünkü çoğu kişi bu sitelerden dizilerini bitirmek için yaz aylarını tatil aylarını beklemişti. Diğer bir vereceğim haber ise ne kadar doğru bilmiyorum ama yabancidizile.com artık yayın hayatında dizibox.org’tan devam edecek söylentisi.Yani anlayacağınız artık dizi izlemek için bir hayli zorlanacak gibiyiz.

Aslında yayın haklarını satan alan iyi bir site ile daha güzel fırsatlar ortaya çıkabilir. Umarız bu tarz siteler yaygınlaşır ve bizlerde dizilerimizden geride kalmayız. Bakalım önümüzde ki günler bize neler gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir