Yahoo Tarih Oluyor

Yahoo geçtiğimiz günlerde internet organizasyonlarını Verizon’ satmıştı. Şirket şimdi ise isim değişikliğine giderek yoluna “Altaba” adıyla devam edecek. Aynı zamanda şirketin CEO’su Marissa Mayer istifa edeceğini açıkladı.

Geçmişte arama motoru konusunda Google’un en büyük rakibi olan fakat son yıllarda özellikle yaşadığı saldırılar sonucunda kullanıcılarının hesaplarının çalınmasıyla gündemde olan YAhoo kan kaybetti. Yaşanan bu olaylardan sonra internet varlıklarını Verizon Communications’a satan elinde sadece Alibaba Group Holding ve Yahoo Japan hissedarlığı kalan Yahoo Inc aldığı kararla adını Altaba Inc olarak değiştirdi.

Yahoo sadece adını değiştirmekle kalmadı yönetim kurulundaki üye sayısını da 5’e indirdi. Yahoo’nun medyatik CEO’su Marissa Meyer ise istifa edeceğini duyurdu. Şirket internet varlıklarını Verizon’a devretme işlemini tamamladıktan sonra yeni başkan Eric Brandt olacak.

Yahoo son yıllarda sürekli kullanıcılarının hesaplarının çalınmasıyla gündeme geliyordu. Hatta bu yüzden şirketin internet varlıklarını devretme işi de uzadı. Çünkü Verizon ilk bu haberler çıktığı zaman aldığı bir kararla Yahoo’nun internet varlıklarını satın almaktan vazgeçmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir