Yapay Zeka Yatırımları Arttı

Yapay Zeka Yatırımları Arttı

Günümüzün en fazla yatırım yapılan ve geleceğin teknolojisi olarak görülen yapay zekaya yapılan yatırımlar her geçen gün artış gösteriyor. Büyük teknoloji firmalarının hepsi kendi yapay zekalarını oluşturmak için yapay zeka şirketlerini satın almaya başladı.

Teknoloji sektörünün en fazla üzerinde durulan gelişmelerinden yapay zekaya yapılan yatırımlarda artış görüldü. Geçtiğimiz yıl göre bu yıl dünya genelinde satın alınan yapay zeka şirketlerinin sayısı iki katına çıktı.

Geçmişte yapay zeka sadece bilim kurgu filmlerinin konusu olara görülüyordu ve gerçekleşmesine neredeyse imkansız gözüyle bakılıyordu. Fakat bu düşünceler tarih olmaya başladı diyebiliriz. Çünkü son yıllarda yapay zeka neredeyse tamamen hayatımızın içine girmeyi başardı. Durum böyle olunca yapay zeka, yatırımcılarında gözdesi olmayı başardı. Dünya genelinde dikkat çekici düzeyde ivme kazanan yapay zeka yatırımları da bunun bir göstergesi niteliğindedir.

2017 yılının ilk çeyreğinde satın alınan başlangıç aşamasında diyebileceğimiz yapay zeka firmasının sayısı geçen yıla göre iki kat arttı. Bu firmaların sayısı toplam 34’e ulaştı. Yapay zeka alanında ki en büyük yatırımı yapan şirket ise Amerikalı otomotiv devi Ford oldu. Ford bu teknoloji için 1 milyar dolar harcama yaptı.

Fantazi Giyim
Aksesuarlar
Erotik DVD
Erotik Shop
Cinsel Parfümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir