YASAKLI SİTELERE SON

İnternet dünyasında bazen gezinmek için zorlanabiliriz. Her ülkenin kendi standartlarına göre, yasalar çerçevesine uymayan sitelerin yasaklanması, nerden bakarsanız 5 yılı aşkın bir süredir, üzerinde durularak uygulanmaktadır. Ülkemizde de yasaklı olan bazı sitelere giriş yapamıyoruz. Bunun nedeni ise kurumların vermiş olduğu İP adreslerinden o sitelerin yasaklanmasıdır.

Ancak çoğu zaman işimize yarayabilen sitelere girememek canımızın sıkılmasına neden olabilir. Teknoloji günden güne gelişiyorken tabi ki böyle bir kısıtlamanın çaresinin olmadığını düşünmek yanlış olur. Yasaklı sitelere giriş yapmak için geliştirilen yazılımlar sayesinde, bilgisayarımızdan dilediğimiz gibi İp adreslerini değiştirerek girebiliriz.

Daha önceleri bilgisayarldan yasaklı sitelere girmek için birçok yazılım ya da güncel dns ile karşılaştık. Ancak zamanın ilerlemesi ve teknolojinin büyümesiyle çok yakınımıza gelen bilgisayar niyetine kullanabildiğimiz İphone marka telefonlarla da kolaylıkla işimizi görmeye başladık. Bunun için de tabi yine gerekli olan bir yazılıma ihtiyaç vardı. İphone ile yasaklı sitelere giriş yapmak ta artık bilgisayardan girmek kadar kolaylaştı.

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren android ile yasaklı sitelere girişte artık mümkün olabiliyor. Basit uygulamalar sayesinde bu işlemi kolaylıkla yapmamızı sağlayan yazılım uzmanları bu konuda gerçekten özverili bir şekilde çalışıyorlar.

Her ne kadar ülkelerin yasaları ve kuralları bazı sitelere girmemize müsaade etmese de yazılım uzmanlarınca güncel dns adresleri verilerek, bu sıkıntıdan kurtulmamız için büyük bir azimle çalışarak bu sorunu ortadan kaldırmayı başardılar. İlerleyen zamanlar da illaki yeni teknolojiler için de yasaklı sitelere giriş yazılımları yazılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir