Yaşam Hattı

Bir iş yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken şey güvenliktir. Her sektörde her zaman çalışma şartlarında tehlikeler olabilir. Önemli olan bu tehlikeyi en aza indirmektir. Bu tehlikeleri en aza indirmek içinde yaşam hattı kurulması gerekiyor. Peki bu yaşam hattını hangi firma kuruyor. Bu yazımızda tam da bundan bahsetmek istiyorum. Varf Safety firması tam da bu bahsettiğimiz yaşam hattı kurulum işleminde hizmet veriyor. Tehlikeli iş sahalarının en güvenli bir şekilde çalışmaya uygun hale getiren firma düşmelere, çıkmalara ve inmeleri en az tehlikeye indiriyor.

Bu yaşam hatları da çalışma alanında göre ikiye ayrılıyor;

Bu iki hattın kurulma amaçlarından ve farklarından biraz bahsedelim.

Yatay Yaşam Hattı, korkuluğun olmadığı yüksek yerlerde çalışan personel veya işçinin düşmelere karşı önlem amaçlı
kurulan hattır. Bu hat bir nevi korkuluk görevi görerek işçilerin can güvenliğini sağlaması amaçlı kurulmaktadır. İşte yatay yaşam hattının kurulma şekli;

Bir diğer kurulan yaşam hattı ise; Dikey Yaşam Hattı

Dikey hat kurulurken yüksek yerlerde çalışan personelin güvenli bir şekilde aşağı iniş veya yukarı çıkış hareketlerini sağlamaktır. İş sahalarından kazaların en tehlikelisi şüphesiz inişlerde veya çıkışlarda yaşanan düşmelerdir. Dikey yaşam hattı sayesinde bu düşmeler en az riske indirilmektedir.

İş güvenliğinde riskleri ve tehlikeleri en aza indirmek için kurulan bu Yaşam Hatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen siteyi ziyaret ediniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir