Yaza Girerken Tercih Etmeniz Gereken Ayakkabı Türleri

Bahar aylarında kışın soğuk ve kasvetli havasından sonra daha hafif ve serin tutan giysilerin tercih edilmeye başlamasıyla dolaplarda ince ve kısa kollu giysilerin yerini almasının aradından ayakkabılıkta da yeni sezon ayakkabılar yerini almaya başlamaktadır. Çizme ve botlar bir kenara kaldırılarak hafif, açık ve nefes alan ayakkabılar tercih edilmeye başlanmaktadır.

Yaz öncesi alışverişlerde ziyaret ettiğim tarzsec.com’da bu seneye dair bazı ipuçları yakalamış oldum.

Sandalet-Terlik

Her yıl olduğu gibi bu yıl da topuksuz düz sandalet ve terliklerin moda olması rahatlığın ön planda tutulduğuna işaret etmektedir. Rengarenk ve ister etek ister pantalon olsun her türden kıyafetin altına giyilebilecek sandalet ve terlik modelleri kadınların vazgeçilmezi arasındadır. Topuklu terliklerin de rengarenk çeşitlerinin trend olduğu bu yıl ayaklar renklenecekler.

Tarzsec.com’da görmüş olduğum birkaç sandalet modelini oldukça beğendim. Aynı çizgide ve tasarımda diğer ürünleri de görünce az çok bu senenin modasını da öğrenmiş oldum.

Beğendiğim modeller : http://tarzsec.com/kadin-sandalet

terlik

Günlük Ayakkabı

Günlük dışarıda giyilmek için daha çok bez model ayakkabıların trend olması baharda tüm ayakkabı modellerinin rahatlıktan yana olduğunu göstermektedir. Rahat olmasının yanı sıra farklı tasarımlarla da öne çıkan günlük ayakkabılarda babetler de bu yıl oldukça modadır. Her desen ve renk çeşidine sahip günlük ayakkabı modelleri ister bağcıklı ister bağcıksız modelleriyle alıcılarını beklemektedir.

terlikEspadril

Geçtiğimiz yıl da envayi çeşit modelleriyle ayaklarda görmeye alıştığımız espadriller her renk ve desen çeşitleriyle bu yıl da gündeme oturmayı başarmıştır. Rahatlığı ile öne çıkan bu ayakkabılar bu yaz da trend olmaya devam edecektir. 70 ve 80’li yıllardan günümüze uyarlanan retro olarak tabir edilebilecek bu ayakkabılar birkaç sezon daha ön plana çıkacağa benzemektedir.

terlik

Siz de bu yaz stilinizi yansıtabilecek en rahat ayakkabılarla şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz. Her ayakkabı mağazasının çeşit çeşit müşterisine sunduğu ister ışıltılı ister sade ayakkabı modelleriyle siz de bu yaz trendi yakalayıp ayak konforunuza ağırlık vererek ona göre ayakkabı seçiminizi yapabilirsiniz.