Yeni Nesil Bilgi Deposu; Tablet Bilgisayar

Yeni Nesil Bilgi Deposu; Tablet Bilgisayar

Bilgisayarlar; masaüstünden dizüstüne taşındı derken, artık ellerimizin arasında. Günümüzde insanların elinde akıllı telefon kadar tablet bilgisayar da görür olduk. Metroda, otobüste, hemen her yerde karşımıza çıkar oldu bu bilgisayarlar.

Tablet bilgisayarlarda, arzuya göre Linux ya da Windows işletim sistemi bulunabiliyor ve akıllı cep telefonlarından bildiğimiz Android işletim sistemi bu bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılıyor.

Tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayara göre portatif olmasının yanında, dijital olarak kitap okuyup, fotoğraf çekebilme kolaylığına sahip. Ayrıca; fiyatının uygun olması; bilgisayarda yapılan hemen her şeyi tablet bilgisayarda da yapabiliyor olmak; not defteri gibi kullanabilmek için oldukça pratik olması; yüksek verimlilik sağlaması; uzun pil ömrüyle bir çok şeyi kabloya gerek duymadan yapabilme gibi özelliklere sahip.

Öte yandan; yüksek çözünürlükteki bilgisayar oyunu oynamak isteyenler; 3d Max, Autocad gibi çizim ve modelleme programlarını kullananlar; web tasarım, programlama, yazılım gibi işlerle uğraşanlar, fotoğraf düzenleme, fotoğraf işleme gibi fotoğrafla uğraşanlar; video düzenleme, işleme gibi video odaklı çalışanlar ; ses düzenleme, işleme işlerini yapanlar, yüksek çözünürlükte film seyretmek ve büyük dosyalarla çalışmak durumunda olanlar için, tablet bilgisayar kullanışsız olmakta ve önerilmemektedir.

Tablet Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 Tablet bilgisayar alırken, bilgisayardaki kurulu işletim sistemi ve sürümüne dikkat etmeli; cihazın sağlamlığı, kasa yapısı kontrol edilmeli, cihazın Rami’ne dikkat edilmeli, diğer cihazlarla karşılaştırırken işlemci tipi ve hızına dikkat edilmeli; cihazın ekran boyutu ve hangi medya dosyalarını oynatabildiklerini incelemeli; ve cihazın pil ömrü, şarj süresi karşılaştırılmalı.

Siz de bir tablet bilgisayar sahibi olmak ve fikir edinmek istiyorsanız;

http://www.birnumaram.com/tablet-bilgisayar-fiyatlari adresinden son  modelleri inceleyebilir; istediğiniz model, fiyat özelliklerine göre karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir