YGS Sınav Yerleri Açıklandı

Hayatımızın sınavı olarak gösterilen ve üniversiteye girişin ilk adımı olan Yükseköğretime Giriş Sınavı’na gireceklerin okulları açıklandı. İki aşamalı sınavın ilk aşaması YGS, diğer aşaması da LYS yani Lisans Yerleştirme Sınavı. LYS’ye girmek için YGS ‘den barajı geçmeniz gerekiyor. 15 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan sınavda her bölümden 40’ar soru olmak üzere 160 soru bulunuyor. Türkçe’den 40, Fen bilimlerinden 40, Sosyal bilimlerden 40 ve matematikten 40’ar soru bulunuyor.

YGS’de sınav yerleri açıklandı. Sınav yerlerinizi öğrenmek istiyorsanız hemen ais.osym.gov.tr adresini tıklamanız yeterli. TC kimlik numaranız ve aday giriş şifreniz ile sınava gireceğiniz okulu öğrenebilirsiniz. 

Şimdiden bu sınava hazırlanan kardeşlerime başarıları diliyorum. Umarım istedikleri şekilde sonuçlara ve üniversitelere ulaşırlar. Bizlerde bu yoldan geçtik ve oldukça stresli bir dönem gerçekten. Çünkü sınav bizlere bir yarış olarak gösteriliyor ve yarışı kaybettiğimiz takdirde hayatımızın kötü gideceği düşündürülüyor. Fakat bu sınav her şeyin belirleyicisi ve ölçüsü değil unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir