YGS Sonuçları Açıklandı

Geçtiğimiz pazar günü yapılan ve sürpriz bir şekilde 4 gün içerisinde açıklanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda polemikler sürüyor. Soruların sınavdan hemen sonra internette bir şahıs tarafından paylaşılması acaba sorular çalındı mı şüphesini uyandırıyordu. ÖSYM böyle bir şeyin mümkün olmadığını açıklayarak bir parça olsun şüpheleri arındırdı. Ama bu soru paylaşımı için daha somut bilgilere ihtiyacımız var şüphelerden tamamen kurtulabilmek için.

Çok kısa sürede açıklanan sınav herkesi şaşırttı. Özellikle de beni. Benim sınava girdiğim yıl yani 2011 YGS sınavının açıklanması 1 ayı geçmişti. Demek ki 3 günde bu sınav okunabiliyor. Acaba bir yanlışlık var mı neden bu kadar kısa sürede sonuçlar açıklandı. Burası Türkiye. Burada 1 yılda geç okunsa 2 gün içerisinde de açıklansa hep bir şüphe uyandırır ÖSYM kurumu insanlarda. Belirli bir standartları olmaması da kurumun ne kadar ciddiyetsiz olduğunu gösteriyor.

Umarız bu aksaklıklar giderilir. Temiz ve akılda soru işareti bırakmayan sınavlarla hayatımıza yön verebiliriz. YGS 2015 sınav sonuçları için sonuc.osym.gov.tr adresini tıklayıp TC Kimlik Numarası ve aday giriş şifresi ile sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir